E-Ticaret Sitesi

Ürünlerinizi kolayca satabileceğiniz, pazarlayabileceğiniz e-ticaret siteniz anahtar teslim hazırlıyoruz

E-Ticaret, internet üzerinden yapılan alışverişe verilen isimdir. E-ticaret artık insanların ticaret hayatının birçok noktasında karşımıza çıkıyor.

İnsanlar mağazaya ya da fabrikaya gidip ürünü almak yerine internetten işini görmeyi tercih ediyor.

Peki e-ticaret gerçekten bu kadar önemli mi?

E-ticaret hacmi her yıl artarak yeni rekorlar kırıyor. 2015 yılında aylık e-ticaret 4,5 milyar ₺, 6 aylık orandada 25,8 milyar ₺ olmuştu. Bu sayı geçen yıla göre %30 daha fazla. Yani artık birçok insan alışverişini internet üzerinden yapmaya başlamış. 2014 yılında ise e-ticaret 41,9 milyar ₺ oldu. Firmalar da bunun farkına vardığı için ürün satışlarını artık internet üzerinden yapmaya başladılar. Bu demek oluyor ki önümüzdeki yıllarda internetten ticaret yapmak birçok müşteri için vazgeçilmez bir unsur olabilir. Rahatlık, hızlı hizmet ve güvenli alışveriş müşterilerin ilgisini çekiyor.

E-ticaret sistemi ile ürünlerini internet üzerinden satan firmalar da iş gücünden ve nakitten daha fazla kazanıyor. İnternet üzerinden hızlı hizmet sayesinde müşteriler işlerini kolayca hallediyor ve firmalar da müşterileriyle güvenilir ve hızlı alışveriş yaparak güven ve nakdi konularda yaşadıkları sorunları ortadan kaldırıyorlar.

Sadece e-ticaret üzerinden satış yapan firmaların yıllı geliri 6,5 milyar ₺ iken çoklu kanal üzerinden satış yapan firmaların yıllık geliri 3,5 milyar ₺ oldu. Ayrıca e-ticaret sisteminin birçok yararlı noktası da vardır. Yaygın internet kullanımı, hızlı ve güvenli teslimat, lojistik hizmetlerin güçlenmesi, hızlı alışverişle ticaret hacmini büyütmesi bunlardan birkaçıdır.

E-ticaret müşterilere ne kazandırır?

Günümüzde birçok kişi kredi kartı kullanıyor. Çünkü kredi kartı ile işlemler daha hızlı ve daha güvenli gerçekleşmektedir. Bu ise birçok kişinin aradığı özelliktir. Üstelik yorulmadan tek tıkla onlarca ürün satın alınabilmesi de herkesin ilgisini çekmektedir. Mağaza mağaza dolaşmak yerine internet üzerinden alışveriş yapan müşteriler zamandan ve nakitten tasarruf ederek hem kendilerini hem de bütçelerini koruma almaktadırlar. Bu da diğer insanların e-ticaret kullanmasını sağlar. Tek seferde birden çok ürünün alınması da ülkenin lojistik, ekonomik ve teknolojik alanlarda kalkınmasını sağlayarak insanların daha refah bir ortamda yaşamasını sağlar.

E-ticaret firmalara ne kazandırır?

E-ticaret sistemi kullanan firmaların birden çok kanalla satış yapan firmalara nazaran daha çok kazandığı görülmüştür. Çünkü e-ticaret sitesi kullanan firmaların müşterileri daha az yorularak daha güvenli alışveriş yapmaktadır. Bu da birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Bir düşünün; ayrı ayrı on ürün alarak evinize gidiyorsunuz. O ürünleri evinize kadar taşımanız gerekiyor, üstelik ürünlerde bir sorun çıkarsa değişmesi bile muamma. Yani hem yorucu hem de çok güvenli değil. Fakat e-ticaret sitesi üzerinden alışveriş yaparsanız ürünler tek tıkla kargo ile size ulaşıyor ve geri değiştirebiliyorsunuz. Artık birçok devlet e-ticaret üzerinden iade ve değişim işlemi yapmayı zorunlu kılıyor. Bu ise birçok müşteriye cazip geldiği için e-ticaret sitesi olan firmalardan alışveriş yapmasını sağlıyor. E-ticaret sitesi olan firmalarda da bu avantajlar sayesinde daha çok müşteri kazanıyor. Üstelik müşterilerden aldığınız olumlu yorumlar da sizin için büyük bir reklam oluyor.

Bizler de e-ticaret sisteminizi hem kullanışlı hem de güvenli bir şekilde çalışacak şekilde hazırlıyor. Böylece hem siz hem biz hem de müşteriler mutlu oluyor.